Komornik

Porady prawne online – jak skorzystać z nich bezpiecznie

Porady prawne online – jak skorzystać z nich bezpiecznie

Jak wiadomo usługi prawne możliwe są do otrzymania nie tylko w sprawach skomplikowanych i wymagających reprezentowania klienta przed prawnika lecz również przy odwołaniach od decyzji Urzędu Skarbowego, przy pisaniu wniosków do sądów, oraz przy sporach choćby z dostawcami usług.

Rodzimy rynek porad prawnych

Rynek Polski obecnie posiada już kilkanaście serwisów które trudnią się udzielaniem porad prawnych drogą internetową. Co istotne serwisy te nie skupiają się jedynie na poradach prawnych, lecz również umożliwiają dostęp do baz dokumentów prawnych, artykułów z różnych dziedzin prawa oraz wszelkich nowelizacji które mają wejść lub właśnie weszły w życie.

Bezpieczeństwo

Jeżeli po raz pierwszy będziemy korzystać z usług porady prawnej online w danym serwisie upewnij się, że masz do czynienia z profesjonalistami tym bardziej gdy serwis dopiero rozpoczął działalność. Istotne z punktu widzenia klienta jest aby usługi prawne za które płaci i które ma otrzymać były udzielane przez osoby których kwalifikacje zawodowe mogą być potwierdzone. Radca prawny udzielający porady prawnej może być sprawdzony przez osoby zainteresowane poprzez Krajową Izbę Radców Prawnych która jest zobowiązana do zawierania umów o obowiązkowym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu klient ma pewność, iż nie dość, że porady udziela profesjonalista to dodatkowo ma on zabezpieczenie prawne.
Anonimowość

W dalszym ciągu wielu klientów chce pozostać anonimowymi korzystając z porad prawnych. Anonimowość powinna być istotna dla nas, osób poszukujących pomocy natomiast nie powinno być tak, żeby klient nie wiedział kto zajmuje się jego sprawą.

Bezpieczeństwo

Korzystając z opcji pomocy prawnej online, w formularzu udostępnionym na stronie serwisu wpisujemy nasze zapytanie, które następnie przesyłane jet drogą internetową do osoby zajmującej się wyceną. Ważne jest aby już na tym etapie a także na dalszych etapach, serwis prawny kodował wysyłane przez klientów oraz odsyłane do nich wiadomości za pomocą protokołów szyfrowania danych tzw. SSL. Dowiedzmy się czy serwis udzielający porad prawnych z którego usług mamy zamiar skorzystać posiada takie zabezpieczenie gwarantujące nam pełne bezpieczeństwo oraz ochronę wysyłanych przez nas danych przed nieuprawnionym przejęciem.
Zbyt niska cena

Pomimo dużej konkurencyjności na rynku porad prawnych, także wirtualne kancelarie muszą zarabiać. Istnieją takie wirtualne serwisy prawne które przydzielają odpowiedzi na zgłoszone zapytania wręcz prawnikom, którzy najtaniej wycenili daną usługę. Pamiętajmy że wycena najczęściej i u większości serwisów prawnych jest bezpłatna. Cena najprostszych porad zaczynają się już od 40 złotych ale nie oznacza to, że za każdym razem, w każdej sprawie i w każdej kancelarii internetowej spotkamy się z taką samą ceną. Zbyt niska cena lub cena zdecydowanie niższa niż w innych miejscach gdzie dowiadywaliśmy się o koszta pomocy prawnej online, może oznaczać, że albo może zostać potraktowanie mniej poważnie lub oszukani.

Previous article
Porady prawne przy zwalczaniu piractwa treści w internecie
Next article
Plastik – szkło – papier
About the author